komenda miejska policji w Białej Podlaskiej
Kronika policyjna Z Białej Podlaskiej

Nieudana powtórna kradzież

Na nietypowy pomysł wpadł 33-latek z gminy Biała Podlaska, który wczoraj postanowił okraść jeden z bialskich sklepów meblowych. Mężczyzna schował się w toalecie sklepu i zaczekał tam na jego zamknięcie. Następnie próbował włamać się do pomieszczenia biurowego. Robił to na tyle nieudolnie, że załączył alarm. Przybyli na miejsce właściciel sklepu i pracownicy ochrony znaleźli włamywacza w toalecie. Mężczyzna został przekazany policjantom. Noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj będą wykonywane z nim czynności procesowe.

Wczoraj przed 19.00 w jednym ze sklepów meblowych w Białej Podlaskiej dwukrotnie załączył się alarm. Na miejsce szybko przyjechał właściciel sklepu i pracownicy ochrony. Pomimo tego,  że obiekt nie nosił śladów włamania, wspólnie zaczęli sprawdzać jego pomieszczenia. W toalecie znaleźli mężczyznę, który poprosił, by nie wzywać policji.

Właściciel sklepu jednak zadzwonił do dyżurnego bialskiej komendy i opowiedział o zdarzeniu. Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali 33-latka z gminy Biała Podlaska. Mundurowym udało się ustalić, że mężczyzna schował się w toalecie sklepu i tam zaczekał na jego zamknięcie. Gdy w sklepie nie było już nikogo, 33-latek próbował włamać się do pomieszczenia biurowego. Robił to tak nieudolnie, że urwał klamkę w drzwiach i załączył alarm.

Włamywacz trafił do policyjnego aresztu, gdzie czeka na wykonanie  czynności procesowych z jego udziałem. Dalsze czynności policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu pozwoliły na ustalenie, że zatrzymanemu 33-latkowi pod koniec lutego tego roku udało się okraść ten sam sklep meblowy. Wówczas schował się on w szafie i poczekał na jego zamknięcie. Z tego samego pomieszczenia biurowego, do którego wczoraj usiłował włamać się, ukradł ponad 300 złotych. Wyszedł ze sklepu przez otwarte od środka okno.

33-latek jest dobrze znany bialskim policjantom. Był wielokrotnie karany za kradzieże i włamania. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KMP Biała Podlaska   

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.