Niespodzianka na Marusarza w Lidze Centralnej

Podzielcie się informacją

Sporą niespodziankę kibicom sprawili szczypiorniści AZS AWF Biała Podlaska. Przykrą niespodziankę. Na własnym parkiecie przegrali, po rzutach karnych, z MKS Wieluń.

Zaznaczyć należy, że to był i tak najłagodniejszy wymiar kary, bowiem dzięki remisowy w regulaminowym czasie gry, drużyny „dzielą” się punktami. Wygrywająca w rzutach karnych drużyna zgarnia 2 punkty, a przegrywająca 1 punkt.

Pierwsza połowa raczej standardowo. W 7. minucie na tablicy pojawią się wyniki 5:1 dla gospodarzy, można iść spać 😉 Pierwsza połowa kończy się wynikiem 17:14.

W przerwie meczu mogliśmy zobaczyć tancerki jednej ze szkół tańca oraz pokazowy mecz w wykonaniu młodych adeptów szczypiorniaka z UKS Olimpia Biała Podlaska.

Druga połowa pokazuje jak zmotywowani na to spotkanie przyjechali wielunianie. Dzięki świetnej grze już po 7. minutach drugiej połowy wychodzą na prowadzenie. Akademicy przyzwyczaili już do dość chimerycznej gry i nawet kilku-bramkowa strata nie robi już na nikim wrażenia. Jednak nie tym razem. Goście stawiają twarde warunki i nawet spektakularne bramki w wykonaniu gospodarzy tego nie zmieniły. W ostatniej minucie jest 27:30. Żadnych szans na korzystny wynik. Jednak Akademicy nie byliby sobą gdyby czegoś „nie wywinęli”. W przeciągu minuty doprowadzają do remisu. W znacznym stopniu przyczynia się do tego zawodnik MKS Wieluń oraz sędziowie. Za niesportowe zachowanie zawodnik gości ukarany zostaje czerwoną kartką a cała drużyna ukarana rzutem karnym. Celny rzut Łazarczyka daje, wydawałoby się niemożliwy do osiągnięcia, remis.

Pierwsza seria rzutów karnych także okazuje się remisowa. Następują rzuty do pierwszego błędu. Tu większym opanowaniem wykazują się goście i to oni wywożą z Białej Podlaskiej 2 punkty. Są to pierwsze stracone przez AZS AWF Biała Podlaska w Lidze Centralnej.

AZS pomimo przegranej pozostaje na pierwszym miejscu w Lidze Centralnej. To dzięki rozegranemu o jeden więcej meczowi. Po najbliższej kolejce, gdzie AZS pauzuje,  zapewne to się zmieni.

Kolejny mecz AZS gra 27.11   z Warmią Olsztyn. Ponieważ 9. kolejkę ze Śląskiem Wrocław już rozegraliśmy 7 listopada.

AZS AWF Biała Podlaska – MKS Wieluń: 30:30 k.: 7:8 ( 17 : 14).