Niechlubny dublet: z zakazem na podwójnym gazie
Kronika służb

Nieletni bez uprawnień na podwójnym gazie

Nieletni bez uprawnień na podwójnym gazie. Przed oblicze Sądu Rodzinnego i Nieletnich, trafi 16-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Młodzieniec kierował samochodem osobowym marki Opel w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo w aucie przewoził swoją nietrzeźwą znajomą. Nastolatkowie trafili pod opiekę dorosłych, natomiast auto zabezpieczone zostało na parkingu strzeżonym. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godz. 2:00 w nocy na ul. Narutowicza w Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Opel Vectra. Za kierownicą auta siedział 16-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierującego bez uprawnień nastolatka woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia mundurowych. Urządzenie wykazało 0,4 promila alkoholu w organizmie młodzieńca. Dodatkowo nie posiadał on niezbędnych podczas kontroli: dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC.

Razem z chłopakiem podróżowała jego 16-letnia znajoma. Dziewczyna była nietrzeźwa. Nastolatkowie trafili pod opiekę dorosłych, natomiast auto zabezpieczone zostało na parkingu strzeżonym.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Sprawą nastolatków zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.