Nielegalny wyłącznik tachografu w rosyjskiej ciężarówce

Nielegalny wyłącznik tachografu w rosyjskiej ciężarówce

Podzielcie się informacją

Wyłącznik tachografu w rosyjskim pojeździe jadącym z Hiszpanii do Rosji ujawnili inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie. To kolejny przykład łamania zasad uczciwej konkurencji pomiędzy przewoźnikami. Miejmy nadzieję, że 12 tys. zł kaucji na poczet grożącej przewoźnikowi kary pieniężnej powinno przynieść zamierzony efekt.

W poniedziałek (13 bm.), inspektorzy transportu drogowego z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali, na drodze krajowej nr 2 (pow. bialski), do rutynowej kontroli pojazd, transportujący ładunek Hiszpanii do Rosji.

Już wstępna analiza wydruków z tachografu wykazała, że pojazd może być wyposażony w nielegalny wyłącznik tachografu umożliwiający rejestrowanie okresu odpoczynku w czasie, gdy pojazd był w ruchu. Pojazd skierowano do uprawnionego warsztatu, gdzie potwierdzono ustalenia kontrolujących. Kierowca widząc już nieuchronność kary oddał również urządzenie (pilot), którym włączał niedozwolone urządzenie. Następnie serwis doprowadził system tachografu cyfrowego do stanu zgodnego z obowiązującym prawem, tak by pojazd mógł kontynuować swą dalszą podróż.

Stwierdzone nieprawidłowości będą skutkowały wszczęciem postępowania administracyjnego. W tym wypadku łączna kara pieniężna dla przedsiębiorcy może zbliżyć się do kary maksymalnej tj. 12.000 złotych. Dodatkowo przewoźnik pokryje koszty pracy warsztatu.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: ITD
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Zalesie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.