Nielegalne papierosy na strychu
Kronika służb Terespol

Nielegalne papierosy na strychu

Nielegalne papierosy na strychu. Ponad 4.000 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy nie trafi na polski rynek dzięki współpracy bialskich policjantów z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej. Nielegalne wyroby tytoniowe na strychu domu przechowywał 29-latek z gminy Terespol. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz przepadek zabezpieczonych papierosów.

 

Sukcesem zakończyła się kolejna wspólna akcja bialskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości akcyzowej  i funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej. Wczoraj w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do 29-letniego mieszkańca gminy Terespol zabezpieczyli oni 4.050 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy, które ukryto na strychu domu.

Jeszcze wczoraj 29-latek usłyszał zarzut przechowywania nielegalnych wyrobów akcyzowych, do popełnienia którego przyznał się. Jak wyjaśnił podejrzany, nielegalne papierosy gromadził od listopada ubiegłego roku z zamiarem ich odsprzedaży z zyskiem.

Na poczet przyszłych kar policjanci zajęli od 29-latka prawie 10.000 złotych. Za popełnienie przestępstwa skarbowego grozi mu wysoka kara i przepadek nielegalnych wyrobów tytoniowych. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku ponad 69.000 złotych.

 

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.