Nielegalna broń i amunicja u 64-latka
Kronika służb Międzyrzec Podlaski

Nielegalna broń i amunicja u 64-latka

Nielegalna broń i amunicja u 64-latka. Wczoraj policjanci bialskiej komendy przeszukali posesję 64-letniego mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego. W domu mężczyzny kryminalni znaleźli pięć jednostek broni palnej i kilkaset sztuk amunicji. 64-latek nie miał zezwolenia na ich posiadanie. Zabezpieczona broń i amunicja zostanie przesłana do badań do laboratorium kryminalistycznego, a mężczyzna odpowie za jej nielegalne posiadanie.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej ustalili, że 64-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego może posiadać w miejscu zamieszkania broń palną bez wymaganego zezwolenia.

Przypuszczenia policjantów potwierdziło wczorajsze przeszukanie miejsca zamieszkania mężczyzny. W jego toku kryminalni ujawnili i zabezpieczyli pięć jednostek broni palnej, elementy broni, ponad 300 sztuk amunicji różnego kalibru i około 300 gram prochu strzelniczego.  Mundurowi ustalili, że 64-latek faktycznie nie posiada pozwolenia na broń.

W rozmowie z policjantami mężczyzna stwierdził, że zabezpieczoną    u niego broń i amunicję znalazł. 64-latek został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Kryminalni ustalają pochodzenie znalezionego u niego arsenału. Dzisiaj z  mężczyzną będą wykonywane czynności procesowe. Przestępstwo posiadania broni palnej bez wymaganego zezwolenia zagrożone jest karą do 8 lat pozbawiania wolności.

Polub nas i obserwuj:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.