Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przyczyną poniedziałkowych wypadków

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przyczyną poniedziałkowych wypadków

Idźcie i siejcie ;)

W poniedziałek na drogach powiatu bialskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych, w których obrażenia odniosły 2 osoby-kierowcy pojazdów. W obydwu przypadkach ich przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Policjanci ustalają okoliczności zdarzeń oraz apelują o rozwagę za kierownicą i zdjęcie nogi z gazu.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 15:30 na ul. Prostej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motorowerem 46-letni mieszkaniec miasta, na łuku mokrej jezdni, stracił panowanie nad jednośladem wywracając go. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń ciała i  trafił do szpitala.

Pół godziny później w miejscowości Krzywowólka-Kolonia doszło do kolejnego zdarzenia. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący samochodem marki Audi, 28-letni mieszkaniec gm. Sławatycze również na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Audi zjechało na prawe pobocze i uderzyło w drzewo. W obydwu przypadkach kierujący pojazdami byli trzeźwi, a prawdopodobną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska, Sławatycze

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska, Sławatycze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.