Niebezpieczny przewóz leków

Niebezpieczny przewóz leków

Podzielcie się informacją

Wyłącznik tachografu w węgierskim pojeździe przewożącym leki. W dalszą drogę kierowca wyruszył już z nowym, sprawnym tachografem.

W sobotę 17 kwietnia br., inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali, zarejestrowany na Węgrzech pojazd przewożący leki z Węgier do Rosji. Kontroli dokonano w okolicach terminala celnego w Koroszczynie na drodze krajowej nr 68.

Analiza danych zapisanych przez tachograf cyfrowym wykazała, że pojazd został wyposażony w nielegalny wyłącznik tachografu umożliwiający rejestrowanie okresu odpoczynku w czasie, gdy pojazd był w ruchu.

Pojazd skierowano do uprawnionego warsztatu gdzie potwierdzono przypuszczenia kontrolujących a następnie doprowadzono system tachografu cyfrowego do stanu zgodnego z obowiązującym prawem, by pojazd mógł kontynuować swą dalszą podróż.

Stwierdzone nieprawidłowości będą skutkować wszczęciem postępowania administracyjnego. W tym wypadku łączna kara pieniężna dla przedsiębiorcy może zbliżyć się do kary maksymalnej tj. 12.000 złotych w związku z czym pobrano stosowną kaucję. Dodatkowo przedsiębiorca będzie musiał pokryć koszty pracy warsztatu, w tym wymiany nadajnika impulsów na urządzenie prawidłowe.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: ITD
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.