Niebezpiecznie przewoził towar niebezpieczny

Niebezpiecznie przewoził towar niebezpieczny

Idźcie i siejcie ;)

Liczne naruszenia, podczas kontroli polskiej naczepy przewożącej towary niebezpieczne z Białorusi do Polski, stwierdzili inspektorzy WITD w Lublinie. Zakazano dalszej jazdy do czasu usunięcia usterek stwarzających realne zagrożenie w ruchu drogowym.

W czwartek 3 grudnia br., w toku rutynowych działań na drodze krajowej nr 2 w m. Woroniec (pow. bialski), inspektorzy transportu drogowego z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą cysterną należący do polskiego przewoźnika.

Z analizy dokumentów wynikało, że pojazd przewozi 22 tony ciekłego i zapalnego materiału niebezpiecznego z Białorusi do Polski. Kontrola stanu technicznego pojazdu uwzględniająca, że jest przewożony towar niebezpieczny, wykazała dwa naruszenia.

Stwierdzono przewóz towaru niebezpiecznego z naruszeniem przepisów dotyczących rozmieszczania i mocowania ładunku tj. zamocowania kontenera-cysterny za pomocą tylko jednego łącznika skrętnego z systemem mającym na celu zapobieganie poluzowaniu tego zabezpieczenia. Dodatkowo, stwierdzono nadmiernie zużytą tablicę barwy pomarańczowej znajdującą się z tyłu naczepy.

Analiza przedstawianej dokumentacji wykazała, że kierowca nie okazał do kontroli oryginału świadectwa kierowcy, do czego, jako obywatel państwa trzeciego pracujący u polskiego przewoźnika, był zobowiązany.

Łącznie na kierowcę nałożono dwa mandaty karne na kwotę 650 złotych, a wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne, zagrożone karą pieniężną w kwocie 1700 złotych.

Do czasu usunięciu stwierdzonych nieprawidłowości technicznych zakazano dalszej jazdy.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: ITD
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.