Niebezpieczne nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu w Międzyrzecu Podlaskim

Niebezpieczne nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu w Międzyrzecu Podlaskim

Podzielcie się informacją

We wtorek (18.01) na terenie Międzyrzeca Podlaskiego doszło do dwóch wypadków drogowych. Przed południem 88-letni rowerzysta zderzył się z kierowcą fiata ducato. Po godzinie 18.00 kierująca toyotą 42-latka wyjeżdżając z ulicy Drohickiej wjechała wprost pod nadjeżdżającego tira. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w obydwu przypadkach przyczyną tych zdarzeń było nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Ustalamy okoliczności wypadków oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Do pierwszego zdarzenia doszło przed południem na ulicy Władysława Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący rowerem 88-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z samochodem marki Fiat Ducato. Samochodem kierował 18-letni mieszkaniec Siedlec. W wyniku zdarzenia cyklista doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala.

Po godzinie 18.00 na skrzyżowaniu ulicy Drohickiej z krajową dwójką doszło do kolejnego wypadku. Tu, jak wstępnie ustalili funkcjonariusze wykonujący czynności na miejscu zdarzenia, kierująca samochodem osobowym marki Toyota, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy ciężarowego daf-a. Za kierownicą osobówki siedziała 42-letnia mieszkanka gminy Drelów, natomiast tirem kierował 57-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W wyniku zdarzenia kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Jak ustalili mundurowi wykonujący czynności na miejscu wypadków, uczestnicy obydwu zdarzeń byli trzeźwi. Wyjaśniamy okoliczności zdarzeń oraz apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze przypominając, że nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu obok nadmiernej prędkości to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Źródło: KMP Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny – informacje i wydarzenia Międzyrzec Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.