Nie zatrzymał się do kontroli
Biała Podlaska Kronika służb

Nie zatrzymał się do kontroli. Miał 2 promile

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 21-letni mieszkaniec gm. Tuczna. Mężczyzna jadąc z prędkością ponad 150 km/h, nie zatrzymał się do kontroli funkcjonariuszom GITD. Po tym zatrzymany został dopiero przez patrol bialskiej drogówki, który włączył się w działania. Jak się okazało powodem ucieczki był alkohol. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Teraz za swe czyny odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 9:30 w miejscowości Kaliłów. Funkcjonariusze Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, zauważyli jadące z dużą prędkością auto. Jak ustalili, kierowca renaulta pędził 153 km/h. Niestety mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania auta. W działania włączyli sie również bialscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy zatrzymali kierowcę renaulta. Mężczyzna skręcając z drogi krajowej w ulicę Aleje Solidarności uderzył dodatkowo w znak drogowy.

Po zatrzymaniu okazało się, że za kierownicą auta siedział 21-letni mieszkaniec gm. Tuczna. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. W takim stanie przewoził dodatkowo dwóch pasażerów.

Teraz odpowie za niezatrzymanie się do kontroli. Za to przestępstwo po zmianie przepisów grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowiadał będzie również za kierowanie pojazdem „na podwójnym gazie” oraz popełnione wykroczenia.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Nie bierzemy jeńców!!!
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.