policja biała podlaska
Wypadki drogowe Z Białej Podlaskiej

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Policjanci zatrzymali 19-latka, który kierując pojazdem marki Audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jazdę zakończył uderzając w ogrodzenie posesji. W chwili zdarzenia był pijany. Dodatkowo samochód, którym kierował należał do znajomego, a nastolatek wykorzystał jego nieuwagę zabierając kluczyki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełnione czyny grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na ul. Nowej w Białej Podlaskiej. Przed godz. 23:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli jadące Audi. Samochód wzbudził ich podejrzenia, dlatego postanowili  zatrzymać go do kontroli. Wówczas kierowca przyspieszył nie reagując na polecenia policjantów. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Siedzący za kierownicą, nie reagował również na sygnały świetlne i dźwiękowe. W miejscowości Sławacinek Stary, kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie i bramę posesji.

Po tym wybiegł z auta, kontynuując ucieczkę pieszo. Policjanci drogówki wspólnie z patrolem prewencyjnym zatrzymali amatora szybkiej jazdy. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo 19-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Młodzieniec trafił do „policyjnego aresztu”, natomiast audi którym podróżował zostało zabezpieczone na parkingu strzeżonym.

Następnego dnia rano do bialskiej komendy zgłosił się 43-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna zgłosił kradzież auta. Policjanci natychmiast powiązali te dwa zdarzenia. Nie mylili się. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze potwierdzili, że przed zdarzeniem nastolatek przebywał razem z 43-latkiem. Gdy był w mieszkaniu znajomego wykorzystał jego nieuwagę zabierał kluczyki i odjechał autem.

Wczoraj 19-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Podejrzany jest o kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Odpowie również za krótkotrwałe użycie pojazdu. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.