policja biała podlaska

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Idźcie i siejcie ;)

Mundurowi z Międzyrzeca Podlaskiego zatrzymali po pościgu 56-letniego kierowcę toyoty. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Nie reagował też na sygnały świetlne i dźwiękowe kontynuując ucieczkę. “Amator jazdy na podwójnym gazie” miał w organizmie ponad promil alkoholu.

We wtorek około godziny 21:30 na ulicy Lubelskiej policjanci międzyrzeckiego komisariatu zauważyli kierującego samochodem osobowym marki Toyota, którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Jednak pomimo dawanych sygnałów świetnych i dźwiękowych kierowca nie reagował. Nawet gdy mundurowi zrównali się z toyotą dając znak do zatrzymania, siedzący za kółkiem mężczyzna dalej kontynuował jazdę.

W miejscowości Rogoźnica policjanci zatrzymali toyotę. Okazało się wówczas, że za kierownicą siedzi 56-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Od mężczyzny czuć było wyraźnie woń spożytego alkoholu. W chwili zatrzymania 56-latek zachowywał się agresywnie, nie wykonywał też poleceń mundurowych. Badanie stanu trzeźwości kierującego potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Urządzenie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. „Amator jazdy na podwójnym gazie” zatrzymany został do wyjaśnienia, natomiast samochód trafił na parking strzeżony.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Musi też liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, w przypadku osób kierujących pojazdem w stanie nietrzeźwości sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Międzyrzec Podlaski
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Międzyrzec Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.