Policyjna kronika zdarzeń 01.02.2018
Kronika służb Z Białej Podlaskiej

Nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu

Bialscy policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania 34-letniej mieszkance gm. Piszczac. Kobieta jadąc mercedesem nie udzieliła pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na oznakowanym przejściu. Na szczęście 17-latek nie doznał obrażeń ciała, a całe zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 15:00 na ulicy Warszawskiej w Białej Podlaskiej. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierująca samochodem marki Mercedes Vito, 34-letnia mieszkanka gm. Piszczac nie udzieliła pierwszeństwa 17-latkowi, znajdującemu się na oznakowanym przejściu dla pieszych. W chwili zdarzenia poza nastolatkiem na przejściu znajdowali się inni piesi, którzy uniknęli potrącenia.

Na szczęście 17-latek również nie doznał obrażeń ciała, a całe zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja. Jak ustalili mundurowi uczestnicy zdarzeni byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie.

Za rażące naruszenie przepisów i stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mundurowi zatrzymali 34-latce uprawnienia do kierowania.  Skierowano również przeciwko niej wniosek o ukaranie do Sądu.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę do wsiadających za kierownicę. Pamiętajmy, że w swoich rękach mamy nie tylko własne zdrowie i życie, ale jesteśmy odpowiedzialni również za innych uczestników ruchu drogowego!

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.