Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście

Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście

Idźcie i siejcie ;)

Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj po południu na ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 73-latek kierujący osobowym VW-em, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście. Kierowca jednośladu z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze przypominając, że “niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” są najbardziej narażeni na tragiczne skutki zdarzeń drogowych.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 14:00 na ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki VW, 73-letni mieszkaniec Janowa Podlaskiego, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście doprowadzając do zderzenia. Jednośladem kierował 42-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala.

W chwili zdarzenia kierujący pojazdami byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę na drodze Przypominając, że motorowerzyści obok rowerzystów i pieszych to tzw. ”niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, którzy narażeni są najbardziej na tragiczne skutki zdarzeń drogowych. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą, by uniknąć tragedii na drodze.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.