Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście
Kronika służb Piszczac

Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po godz. 18:00 w miejscowości Piszczac. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście i doprowadził do zderzenia. W wyniku wypadku kierowca jednośladu doznał obrażeń ciała. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 18:00 na ul. Terespolskiej w miejscowości Piszczac. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepą, 64-letni mieszkaniec gm. Piszczac, doprowadził do zderzenia z motocyklistą. Mężczyzna skręcając w lewo, prawdopodobnie nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu jednośladem. Motocyklem marki Suzuki kierował 25-letni mieszkaniec gm. Piszczac. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przy tej okazji apelujemy do właścicieli maszyn rolniczych, aby przed wyjazdem na drogę zadbali o ich właściwy stan techniczny, m. in. o oświetlenie, stan układu jezdnego i hamulcowego. Użytkownicy takich maszyn muszą także pamiętać, że poruszając się po drogach publicznych nie mogą zagrażać bezpieczeństwu innych kierowców.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.