Nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającej ciężarówce

Nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającej ciężarówce

Idźcie i siejcie ;)

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w piątkowe popołudnie na skrzyżowaniu ulicy Sitnickiej z drogą krajową w Białej Podlaskiej. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierowca passata, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z tirem. W wyniku wypadku do szpitala trafiła jedna osoba. Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek po godzinie 13.00 na skrzyżowaniu ulicy Sitnickiej z „krajową dwójką” w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Volkswagen, 56-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa ciężarówce marki Man. Drugim pojazdem kierował 37-letni mieszkaniec Chełma.

W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał kierowca passata, który przewieziony został do szpitala. W chwili zdarzenia kierujący man-em był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Od kierowcy samochodu osobowego pobrana została krew do badań na zawartość alkoholu w jego organizmie. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Apelujemy do kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę. Zanim zdecydujemy się na wykonanie jakiegokolwiek manewru na drodze, upewnijmy się, czy taki manewr możemy wykonać bezpiecznie. Pamiętajmy, że od tego w jaki sposób prowadzimy auto zależy nie tylko nasze życie i zdrowie, ale również bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.