Nie ustąpił pierwszeństwa motorowerzyście

Nie ustąpił pierwszeństwa motorowerzyście

Idźcie i siejcie ;)

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po południu na ul. Narutowicza w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący toyotą 82 latek, skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście. W wyniku zdarzenia kierujący jednośladem doznał obrażeń ciała. Apelujemy o rozwagę na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 16.00 na ul. Narutowicza w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Toyota, 82-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej nie ustąpił pierwszeństwa motorowerzyście. 82-latek wykonując manewr skrętu w lewo zderzył się z jadącym z przeciwka motorowerem. Jednośladem kierował 44-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierowca motoroweru. W chwili zdarzenia kierujący pojazdami byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez policjantów badanie.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przypominając, że motorowerzyści obok rowerzystów i pieszych to tzw. ”niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, którzy narażeni są najbardziej na tragiczne skutki zdarzeń drogowych. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą, by uniknąć tragedii na drodze.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.