Nie ufaj wróżkom
Aktualności z powiatu Kronika służb Sosnówka

Nie ufaj wróżkom

Nie ufaj wróżkom – kolejny atak oszustki. Policjanci z Komisariatu w Wisznicach poszukują sprawców kradzieży pieniędzy, do której doszło wczoraj około godz. 14:00, w jednej z miejscowości na terenie gm. Sosnówka. Nieznajoma kobieta weszła na posesję, pod pretekstem skupowania starych maszyn do szycia. W trakcie wizyty zaproponowała modlitwę za zdrowie, podczas której niezbędne są „papierowe pieniądze”. Odwracając uwagę gospodyni skradła przyniesioną przez nią gotówkę. Policja ustala wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apeluje o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 14:00 na terenie jednej z miejscowości w gminie Sosnówka. Do mieszkającego tam małżeństwa przyszła nieznajoma. Twierdziła, że interesuje się zakupem starych maszyn do szycia. Podczas rozmowy z przebywającą na podwórku kobietą, nieznajoma oświadczyła, że w tej rodzinie dojdzie do tragedii, jednak ona może pomóc i odczarować zły urok.

Poprosiła, aby właścicielka posesji przyniosła jajko, bo w nim jest kołtun. Po tym weszła do mieszkania „odczynić” zły urok, jednak do tego potrzebne były jej „papierowe” pieniądze, które miały na siebie przejąć zło. Kiedy pokrzywdzona przekazała nieznajomej gotówkę,  ta po pewnym czasie ją oddała. Po tym wyszła z domu twierdząc, że wróci za kilka dni. Kiedy do domu wrócił mąż pokrzywdzonej, zorientował się, że gotówka została skradziona. Łupem nieznajomej padły pieniądze w kwocie około 15 tys. zł.

Policjanci poszukują sprawców i po raz kolejny apelują do wszystkich o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Pamiętajmy, że pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Pod różnymi pretekstami chcą wejść do naszych mieszkań. Zanim wpuścimy kogoś do środka sprawdźmy, z kim naprawdę mamy do czynienia. Przypominamy też o kampanii społecznej “Oszustom Stop”, która została zorganizowana w trosce o dobro i bezpieczeństwo osób starszych. Niezwykle ważne jest przekazywanie wiedzy osobom starszym na temat istniejących zagrożeń, aby mogły świadomie reagować, kiedy znajdą się w podobnej sytuacji.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.