Nie udzielił pierwszeństwa cyklistce

Nie udzielił pierwszeństwa cyklistce

Podzielcie się informacją

W czwartek (08.07) na ulicy Warszawskiej w Białej Podlaskiej kierowca osobowej Toyoty potrącił 18-letnią cyklistkę. Do zdarzenia doszło na przejeździe dla rowerów. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci ustalają okoliczności wypadku oraz apelują o rozwagę na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 8.30 na ulicy Warszawskiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Toyota, 67-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, nie udzielił pierwszeństwa cyklistce znajdującej się na przejeździe rowerowym. Jednośladem kierowała 18-letnia mieszkanka gminy Biała Podlaska. Nastolatka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. W chwili zdarzenia uczestnicy byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Policjanci ustalają okoliczności wypadku oraz apelują o rozwagę do wsiadających za kierownicę. Pamiętajmy, że rowerzyści to obok pieszych i motocyklistów ”niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W trakcie zdarzenia nie chronią ich pasy bezpieczeństwa czy poduszki powietrzne. Niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Pamiętajmy, ze kierowanie pojazdem to odpowiedzialność zarówno za siebie, pasażerów jak i za innych uczestników ruchu drogowego.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.