Nie odpuścił nawet śwince
Kronika policyjna Z Białej Podlaskiej

Nie odpuścił nawet śwince

Bialscy policjanci zatrzymali 22-latka, podejrzanego o kradzież na terenie centrum handlowego. Mężczyzna wpadł, podczas próby wyjścia z „trefnym towarem”. Mundurowi ustalili jednak, że tego dnia sprawca odwiedził inne sklepy, wynosząc z nich wartościowe przedmioty. Wśród odzieży i sprzętu AGD jego łupem padła również „świnka skarbonka”. Amator cudzego mienia usłyszał już zarzut. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na terenie Centrum Handlowego w Białej Podlaskiej. Dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o kradzieży w jednym ze sklepów. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce. Tam ustalili, że 22-letni mieszkaniec gm. Łomazy w swoim plecaku usiłował wynieść skradzione przedmioty.

W trakcie czynności, mundurowi ujawnili dodatkowo ubrania i przedmioty, które nie były własnością sklepu zgłaszającego kradzież. Mężczyzna nie miał paragonów na posiadany towar. Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego szybko ustalili sklepy, które odwiedził  22-latek. Potwierdzili, że posiadany przez mężczyznę asortyment pochodzi dodatkowo z dwóch innych butików. Całość towaru została odzyskana. Wśród rzeczy skradzionych przez sprawcę znalazła się również „świnka skarbonka”. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia.

Policjanci Wydziału Kryminalnego prowadzący czynności ustalili  dodatkowo, że 22-latek tego dnia odwiedził  dodatkowo sklep ze sprzętem AGD, gdzie dokonał kradzieży robota kuchennego. Straty zostały oszacowane przez wszystkich pokrzywdzonych na kwotę niemal tysiąca złotych.  

We wtorek 22-latek usłyszał już zarzut. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Nie bierzemy jeńców!!!
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.