Nie miał zamiaru zwracać skradzionych rzeczy

Nie miał zamiaru zwracać skradzionych rzeczy

Podzielcie się informacją

Za kradzież z włamaniem odpowie 57-letni mieszkaniec gminy Wisznice. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież portfela z dokumentami i kartą płatniczą. Sprawca wykonał nią kilka transakcji zbliżeniowych. Mundurowi zatrzymali mężczyznę odzyskali też dokumenty pokrzywdzonego. To już kolejny raz, gdy 57-latek usłyszał zarzuty dotyczące płatności cudzą kartą. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni wisznickiego komisariatu ustalili, że 57-letni mieszkaniec gminy Wisznice podejrzewany jest o kradzież portfela z gotówką, dokumentami oraz kartą płatniczą. W połowie miesiąca amator cudzego mienia wykonał nią kilka transakcji zbliżeniowych w placówkach handlowych na terenie Wisznic. Gdy mundurowi dotarli do pokrzywdzonego ten potwierdził brak swojej własności jak też wykonane przez sprawcę transakcje. Nie potrafił jednak określić okoliczności w jakich utracił dokumenty. Łączna wartość strat oszacowano przez pokrzywdzonego na kwotę ponad 1000 złotych.

Policjanci realizujący czynności w spawie zatrzymali 57-latka do wyjaśnienia. Ujawnili u niego również portfel z dokumentami i kartą płatniczą należące do pokrzywdzonego. W trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna oświadczył, że nie miał zamiaru zwracać tych rzeczy chcąc realizować cudzą kartą kolejne płatności. Wczoraj „amator cudzego mienia” usłyszał zarzuty i przyznał się do winy.

57-latek znany jest wisznickim policjantom. W tym miesiącu usłyszał już zarzut dotyczący kradzieży z włamaniem na konto. W tamtym przypadku sprawca wykorzystał znaleziony portfel należący do nastolatki. Wówczas wykonał jedną transakcję zbliżeniową zakupując alkohol

O dalszym losie 57- latka zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Wisznice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.