Kronika policyjna Terespol

Nie miał czasu zrobić prawo jazdy

Policjanci bialskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem crossowym marki Yamaha. Za kierownicą pojazdu przeznaczonego wyłącznie do jazdy na torze siedział 16-latek znany mundurowym. Chłopak przyznał, że nie posiada nawet prawa jazdy kat. AM, gdyż „nie miał czasu zrobić”. O dalszym losie nastolatka zadecyduje Sąd Rodzinny.

    Do zdarzenia doszło we wtorkowy wieczór na ul. Wojska Polskiego w Terespolu. Patrol bialskiej drogówki zauważył wyjeżdżającego z drogi gruntowej motocyklistę. Z uwagi na to, że podróżował on motocyklem crossowym, przeznaczonym wyłącznie do jazdy na torze, mundurowi zatrzymali go do kontroli. Motocykl nie posiadał oświetlenia. Nie był też zarejestrowany i ubezpieczony. Za kierownicą yamahy, nie dopuszczonej do ruchu, siedział 16-letni mieszkaniec gm. Łomazy. Nastolatek oświadczył, że jechał właśnie na stację paliw by zatankować.

    W rozmowie z funkcjonariuszami chłopak przyznał, że nie posiada nawet prawa jazdy kat. AM, gdyż „nie miał czasu zrobić”.  Młodzieniec znany jest bialskim policjantom, gdyż dwa lata temu również zatrzymany został do kontroli drogowej, gdy jechał bez uprawnień. Teraz 16-letnim „kierowcą” zajmie się sąd Rodzinny Rodzinny.
Źródło: POLICJA
Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.