"Nie lękajcie się ..." - konferencja prasowa Stowarzyszenia Biała Samorządowa

„Nie lękajcie się…” – konferencja prasowa Stowarzyszenia Biała Samorządowa

Podzielcie się informacją

Miejscy radni z nadania Stowarzyszenia Biała Samorządowa – Bogusław Broniewicz, Jan Jakubiec i Bartłomiej Kuczer – 15 grudnia zorganizowali konferencję prasową nt. edukacji, oświaty i przestrzegania prawa.

Głównym powodem zorganizowania konferencji prasowej była odmowa przyznania nagrody Prezydenta Miasta z okazji Dnia Edukacji Narodowej jednej z nauczycielek zgłoszonej do nagrody. Nauczycielka jest także członkiem Stowarzyszenia Biała Samorządowa.

Radni, wykonując swój mandat, chcieli dokonać weryfikacji dokumentów związanych z tą sprawą jednak, jak twierdzą radni, Naczelnik Wydziału Edukacji Miasta Biała Podlaska potraktował ich w dość obcesowy sposób. Radni nie wykluczają w związku z tym podjęcia kroków prawnych.

Bialscy radni zwrócili także uwagę na działający przy urzędzie miasta a konkretnie przy gabinecie prezydenta – „miejski urząd zatrudnienia”. Radny Jakubiec zwrócił się do dyrektorów placówek oświatowych: „Nie lękajcie się. Wykorzystujcie uprawnienia, które daje wam ustawa „Prawo oświatowe […]”. Słowa te zostały wypowiedziane w kontekście ingerencji w proces zatrudnia w szkołach, zarówno pracowników dydaktycznych jak i administracji i obsługi.

Cała konferencja Białej Samorządowej na naszym kanale Facebook:

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.