Naruszenia z zakresu transportu towarów niebezpiecznych

Naruszenia z zakresu transportu towarów niebezpiecznych

Podzielcie się informacją

Niesprawna gaśnica oraz niezamocowanie przewożonego ładunku to główne naruszenia ujawnione przez inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie podczas piątkowej kontroli białoruskiego pojazdu. Kierowca mógł kontynuować swój przejazd dopiero po uzupełnieniu sprzętu gaśniczego i prawidłowym zamocowaniu ładunku. Konsekwencje tych nieprawidłowości poniesie przewoźnik, nadawca ładunku oraz kierowca.

W piętek około 18:00, (30.04.2021) w miejscowości Worociec, na drodze krajowej nr 2, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, skontrolowali białoruski pojazd przewożący z Polski na Białoruś ładunek towarów niebezpiecznych tj. substancji ciekłych zapalnych (UN 1210, UN 1993, UN 1263).

Podczas kontroli ładowni inspektorzy stwierdzili liczne naruszenia z zakresu transportu towarów niebezpiecznych tj. brak wymaganego mocowania części ładunku, uszkodzone pasy transportowe zabezpieczające ładunek, na wskaźniku ciśnienia jednej z gaśnic znajdowała się wartość zerowa, co świadczy o tym, iż gaśnica była już wykorzystana. Stwierdzono także, że okazany dokument przewozowy nie zawierał wszystkich wymaganych danych.

Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone nałożeniem kary pieniężnej w kwocie 1.800 złotych, a na kierującego nałożono mandat karny w kwocie 300 złotych. Wszczęte zostanie również postępowanie wyjaśniające wobec nadawcy ładunku.

Przewóz mógł być kontynuowany dopiero po wyeliminowaniu stwierdzonych nieprawidłowości.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: ITD
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.