Narkotyki ukrył w pojemniku po lodach

Narkotyki ukrył w pojemniku po lodach

Idźcie i siejcie ;)

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec 31-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. W miejscu jego zamieszkania kryminalni zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę oraz haszysz, które wystarczyłyby do sporządzenia ponad tysiąca porcji dealerskich. Mężczyzna odpowiadać będzie w warunkach recydywy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

W miniony poniedziałek policjanci Wydziału Kryminalnego bialskiej komendy uzyskali informację z której wynikało, że 31-letni mieszkaniec miasta, w miejscu zamieszkania  może posiadać narkotyki. Funkcjonariusze weszli na teren wskazanej posesji, gdzie potwierdzili tą informację. Podczas przeszukania ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to amfetamina, haszysz oraz marihuana. Zabezpieczona ilość wystarczyłaby do sporządzenia ponad tysiąca porcji dealerskich tych narkotyków. Nielegalne środki ukryto w pojemniku po lodach.

Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia. Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli od niego  pieniądze w kwocie 3 tys. zł. 31-latek odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

Wczoraj bialski sąd przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W przypadku czynu popełnionego w recydywie kara może zostać zwiększona o połowę.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<.

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska.

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.