bogata kolekcja mieszkańców gminy Sarnaki

Narkotyki, broń, materiały wybuchowe, alkohol – bogata kolekcja mieszkańców gminy Sarnaki

Idźcie i siejcie ;)

Czujność funkcjonariusza janowskiego komisariatu stała się przyczynkiem do ujawnienia znacznej ilości narkotyków, broni palnej, amunicji, substancji wybuchowej oraz prochu strzelniczego. Jako smaczek można wspomnieć, że zabezpieczona została aparatura do wyrabiania alkoholu domowym sposobem oraz wytworzony już alkohol. Wątpliwymi kolekcjonerami okazali się dwaj mieszkańcy gminy Sarnaki w wieku 34 i 38 lat.

Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami na terenie gm. Konstantynów. Funkcjonariusz janowskiego komisariatu w czasie wolnym od służby zauważył audi będące w zainteresowaniu mundurowych. Na miejsce skierowany został patrol, w skład którego wchodził również żołnierz WOT. Kierowca audi chcąc uniknąć kontroli drogowej na widok radiowozu odjechał. Kiedy funkcjonariusze zatrzymali auto, za kierownicą pojazdu siedział 38-letni mieszkaniec gm. Sarnaki. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Wraz z nim pojazdem podróżował 34-letni mieszkaniec tej samej gminy.

Podczas kontroli drogowej obydwaj mężczyźni zachowywali się nerwowo tłumacząc swoje zachowanie faktem nieprzestrzegania obowiązujących przepisów dot. walki z pandemią. U pasażera policjanci ujawnili woreczki z białym proszkiem oraz  suszem. Po przeprowadzeniu wstępnego badania funkcjonariusze potwierdzili, że zabezpieczone środki to amfetamina oraz marihuana. Policjanci ujawnili również jedną sztukę ostrej amunicji.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 34-latka policjanci ujawnili ponad 7 kg marihuany oraz kilkanaście roślin konopi w różnej fazie wzrostu. Mundurowi zabezpieczyli też 5 jednostek broni palnej, elementy broni oraz amunicję do różnego rodzaju broni palnej. Dodatkowo policjanci ujawnili ponad 90 gramów substancji wybuchowej oraz kilkaset gramów prochu strzelniczego.

W trakcie kontroli auta 38-latka policjanci zabezpieczyli zawiniątko z proszkiem. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to kokaina. Przeszukując miejsce zamieszkania mężczyzny funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli też aparaturę do wyrabiania alkoholu domowym sposobem oraz wytworzony już alkohol. Zabezpieczyli też kuszę, na którą mężczyzna nie miał pozwolenia.

38-latek usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd. Popełnione czyny zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za popełnione wykroczenia. Natomiast wobec 34-latka Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: POLICJA Biała Podlaska

Bialskie Forum najlepsze informacje Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.