Najechała na pieszego przechodzącego przez oznakowane przejście

Najechała na pieszego przechodzącego przez oznakowane przejście

Podzielcie się informacją

W Międzyrzecu Podlaskim, 20-latka kierująca osobowym oplem potrąciła przechodzącego przez oznakowane przejście pieszego. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. To kolejne już w ostatnim czasie zdarzenie z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego.

Do wypadku doszło w minioną sobotę (26.02) około godziny 22.30 na ulicy Lubelskiej w Międzyrzecu Podlaskim.  Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Opel, 20-letnia mieszkanka gminy Drelów, prawdopodobnie w wyniku niezachowania należytej ostrożności, najechała na pieszego przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych.

W wyniku zdarzenia 31-letni mieszkaniec miasta doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. W chwili zdarzenia kierująca osobówką była trzeźwa. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Natomiast w przypadku pieszego urządzenie wykazało promil alkoholu w jego organizmie. To już kolejne w ostatnim czasie zdarzenie, do którego doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Wyjaśniamy okoliczności oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Pamiętajmy, że każdy kierowca, który dojeżdża do oznakowanego przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Powinien zwolnić i obserwować otoczenie tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Międzyrzec Podlaski
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Międzyrzec Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.