Najechał na nieoświetlonego rowerzystę

Najechał na nieoświetlonego rowerzystę

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w m. Rossosz na ul. Wisznickiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen, 65-latek najechał na jadącego w tym samym kierunku nieoświetlonego rowerzystę. W wyniku zdarzenia kierowca jednośladu doznał obrażeń ciała.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godz. 17:00 na ul. Wisznickiej w miejscowości Rossosz. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen, 65-letni mieszkaniec Siedlec, na prostym odcinku drogi, najechał na poruszającego się w tym samym kierunku rowerzystę. Jednośladem kierował 34-letni mieszkaniec gm. Rossosz. Jak wstępnie ustalili mundurowi, rowerzysta nie posiadał wymaganego oświetlenia.

W chwili zdarzenia kierujący pojazdem był trzeźwy, natomiast badanie stanu trzeźwości rowerzysty potwierdziło w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. W wyniku zdarzenia 34-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Sobotni wypadek w sposób tragiczny, ale bardzo wyraźny pokazuje, jak ważne jest prawidłowe oświetlenie roweru oraz posiadanie dodatkowych elementów odblaskowych. Pieszy lub rowerzysta staje się widoczny w reflektorach pojazdu stosunkowo późno, co kierującemu samochodem nie pozostawia wiele czasu na odpowiednią reakcję. Przypominany również, że “niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” są szczególne narażeni na tragiczne skutki zdarzeń z ich udziałem.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę na drodze.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.