Nadbagaż w Vivaro, zatrzymano nielegalne papierosy
Aktualności z powiatu Drelów Kronika służb

Nadbagaż w Vivaro, zatrzymano nielegalne papierosy

Nadbagaż w Vivaro, zatrzymano nielegalne papierosy.

Papierosy warte prawie 60 tys. zł ujawnili w skrytce konstrukcyjnej pojazdu, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w czasie prowadzonych kontroli na terenie powiatu bialskiego.

W nocy z 20 na 21 czerwca br., funkcjonariusze z Placówki SG w Terespolu, zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej w m. Zahajki w pow. bialskim samochód marki Opel Vivaro. Zatrzymany do kontroli drogowej 61 – letni ob. RP, zachowywał się bardzo nerwowo, co skłoniło funkcjonariuszy do dokładnej kontroli zarówno kierowcy jak i prowadzonego przez niego pojazdu. Przyczyny nerwowego zachowania mężczyzny okazały się jasne, gdy funkcjonariusze ujawnili skrytkę konstrukcyjną znajdującą się pod przestrzenią ładunkową pojazdu. W jej wnętrzu znajdowały się bowiem nielegalne papierosy. Kierowca pojazdu, mieszkaniec woj. mazowieckiego został zatrzymany a auto wraz z kontrabandą trafiło na parking Placówki SG w Terespolu. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 83 tys. szt. papierosów o wartości prawie 60 tys. zł.

Zatrzymany kierowca, odpowie teraz za przestępstwo skarbowe. Funkcjonariusze SG ustalają obecnie źródło pochodzenia nielegalnego towaru. Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG nie dopuścili do przemytu papierosów o wartości prawie 9 mln zł.

Nadbagaż w Vivaro, zatrzymano nielegalne papierosy Nadbagaż w Vivaro, zatrzymano nielegalne papierosy

 

Źródło: nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.