Nabór do IV klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej

Nabór do IV klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej

Podzielcie się informacją

W życiu każdego z rodziców pojawia się moment, w którym muszą podjąć decyzję odnośnie dalszego rozwoju, edukacji swojego dziecka. Rodzice najlepiej znają swoje pociechy i jeśli dziecko przejawia zainteresowania sportowe i nie ma przeciwwskazań do aktywności fizycznej, jak najbardziej jest to wskazanie do zapisania dziecka do klasy sportowej.

 • Wiele osób zastanawia się nad wyborem klasy sportowej, jednak waha się czy jest to dobry wybór – to właściwa decyzja! – zwłaszcza dla dzieci, które interesują się daną dyscypliną sportu. Większa liczba zajęć sportowych (10 godzin tygodniowo) pozwala rozwinąć zainteresowania i pozytywnie wpływa na cały organizm.

  Dlaczego warto wybrać klasę sportową?
  Dzieci potrzebują ruchu !
  Sport, nawet w tak dużej ilości, pozytywnie wpływa na stan zdrowia dziecka. Mimo dużego wysiłku, dziecko po takich zajęciach szybciej się uczy, gdyż czuje się pobudzonym – mózg jest lepiej dotleniony, dzięki czemu łatwiej skupić się na nauce.

  Sport kształtuje charakter !
  Sport kształtuje charakter uczniów – stają się oni zmotywowani do działania, posiadają silną wolę i chęć samorealizacji. Dodatkowo, od młodych lat uczą się organizacji. Muszą tak zaplanować swoje obowiązki, by znaleźć czas także na przyjemności. Wyznaczają sobie cele w życiu i do nich dążą.

  Szansa na sukces !
  Sport rozwija pasję dziecka, co w przyszłości może zaowocować tym, że będzie ono bardziej zmotywowane, a także nie będzie szukało odreagowania emocji w inny sposób. Skupienie się na sporcie sprawia także, że dziecko nie spędza całego wolnego czasu przed komputerem, co w dzisiejszych czasach jest sporym zagrożeniem. Klasa sportowa jest początkiem dalszej pięknej przygody ze sportem.

  Zdrowe nawyki !
  Dziecko uczy się pewnych zdrowych nawyków, które są przydatne podczas całego życia. Mimo ukończenia szkoły, takie osoby z chęcią spędzają czas na zewnątrz i uprawiają sporty – co wpływa na ich lepszy stan zdrowia. Nawyki z dzieciństwa procentują w dalszym życiu.

  Kontakty towarzyskie !
  Klasy sportowe bardzo zbliżają uczniów – przyjaźnie powstają dzięki wspólnej pasji. Podczas wyjazdów, obozów, treningów i zawodów, dzieci uczą się obowiązku pomocy innym oraz współpracy.

  Reprezentowanie szkoły!
  Uczniowie klasy sportowej wielokrotnie mają zaszczyt reprezentowania szkoły w rozgrywkach miejskich, wojewódzkich oraz ogólnopolskich. Ponadto tak jak i w innych klasach, kładziemy duży nacisk na dydaktykę czego przykładem może być duża liczba uczniów biorących udział w olimpiadach przedmiotowych.

  Profil klasy sportowej:

 • chłopcy – piłka ręczna,
 • dziewczęta – lekkoatletyka

  Zasady przyjęć do klasy sportowej:
  – testy sprawnościowe – 26.04.2022 r. o godzinie 16:30 w sali gimnastycznej w SP3
  – brak przeciwwskazań do uprawiania sportu.

Nabór do IV klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej

Źródło: SP 3

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia kultura Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.