Na straży interesów popularnych marek
Kronika policyjna Łomazy

Na straży interesów popularnych marek

Odzież oznaczoną podrobionymi znakami towarowymi zabezpieczyli wczoraj bialscy policjanci podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Straży Granicznej. 23-latek sprzedawał ją na popularnych portalach internetowym. Zabezpieczone mienie trafiło do policyjnego depozytu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Białej Podlaskiej weszli na teren posesji zamieszkałej przez 23-letniego mieszkańca gminy Łomazy. Z posiadanych informacji wynikało, że mężczyzna za pośrednictwem portali internetowych wprowadza do obrotu podrobioną odzież popularnych firm. Na miejscu posiadane informacje potwierdziły się.

Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju odzieży, m.in.: t-shirt, bieliznę oraz skarpetki z naniesionym logo popularnych marek. Ujawnili również alkohol i papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar trafił do policyjnego depozytu. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy. Zgodnie z Ustawą Prawo własności przemysłowej przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2. Mężczyzna odpowiadał będzie również za wykroczenie skarbowe.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.