Muzyk z 200 kartonami i kolejny co to "nic nie wiedział"
Izba Administracji Skarbowej Terespol

Muzyk z 200 kartonami i kolejny co to “nic nie wiedział”

Muzyk z 200 kartonami i kolejny co to “nic nie wiedział” – wpadki na granicy. 3398 paczek papierosów o wartości rynkowej ok 46 tyś. zł ujawnili funkcjonariusze KAS na granicy w Terespolu. 

5 lipca br. funkcjonariusze Oddziału Celnego Drogowego w Terespolu podczas kontroli autokaru marki Neoplan w bagażu jednego z pasażerów ujawnili 2000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jak się okazało autokarem podróżowała grupa muzyków. Do przewożenia kontrabandy przyznał się kierownik grupy, ob. Rosji. Jak wyjaśnił, papierosy zakupione na bazarze w Stawropolu, miały być prezentem dla znajomego w Portugalii.
To nie jedyne ujawnienie w ostatnich dniach na przejściu granicznym w Terespolu.
3 lipca br. podczas kontroli osobowego volkswagena funkcjonariusze również trafili na nielegalne wyroby. W wyniku przeszukania pojazdu okazało się, że w przerobionej podłodze zostało ukrytych 1398 paczek papierosów. Kierowcą pojazdu okazał się mieszkaniec Brześcia, który wyjaśnił, że papierosy nie są jego własnością. Miał on jedynie przejechać przez granice i pozostawić samochód na parkingu. Za wykonaną „pracę” miał otrzymać 50 dolarów. 
Na poczet grożącej kary grzywny od podejrzanego zajęto 700 zł. Zajęty również został, przystosowany do popełniania przestępstw, samochód.
Muzyk z 200 kartonami i kolejny co to "nic nie wiedział"
Źródło: Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej
Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.