motocykliści mogą nie lubić poniedziałków
Wypadki drogowe Z Białej Podlaskiej

Motocykliści mogą nie lubić poniedziałków

Wczoraj na terenie Białej Podlaskiej doszło do dwóch zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu. W obydwu przypadkach do szpitala trafili kierowcy jednośladów. Letnia aura sprawia, że na drogach to właśnie oni stanowią liczną grupę użytkowników. Na szczęście ich obrażenia nie okazały się groźne, a zdarzenia zakwalifikowane zostały jako kolizje. Apelujemy o rozwagę na drodze oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło po godz. 13:30 na skrzyżowaniu ul. Długiej z Podleśną. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi, 27-letni mieszkaniec gminy Zalesie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu skuterem, doprowadzając do zderzenia. Jednośladem kierował 68-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W wyniku zdarzenia mężczyzna przewieziony został do szpitala.

motocykliści mogą nie lubić poniedziałków

Do kolejnego zdarzenia z udziałem jednośladu doszło po godz. 17:00 na skrzyżowaniu ul. Witoroskiej z Zieloną. Tu kierujący motocyklem marki Yamaha, 41-letni mieszkaniec Wrocławia, w wyniku nieprawidłowego manewru wyprzedzania zderzył się z samochodem marki Audi, wykonującym manewr skrętu w lewo. Audi kierował 69-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W wyniku zdarzenia do szpitala przewieziony został kierowca jednośladu.

 

Wszyscy uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Na szczęście obrażenia mężczyzn nie okazały się groźne, a obydwa zdarzenia zakwalifikowane zostały jako kolizje.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to grupa szczególnie narażona na skutki zdarzeń z ich udziałem. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą, by uniknąć tragedii na drodze.

Źródło: POLICJA

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.