MORT na tropie papierosów

MORT na tropie papierosów

Idźcie i siejcie ;)

Papierosy zamiast podłogi czyli MORT na tropie papierosów. Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt blisko 15 tys. paczek papierosów. Wartość rynkowa zabezpieczonych papierosów to ponad 200 tys. złotych. Nielegalny transport zatrzymany został na granicy w Koroszczynie. W ujawnieniu pomógł pies służbowy o imieniu MORT.

Podczas rutynowej kontroli w Oddziale Celnym w Koroszczynie pies Służby Celno-SkarbowejMORT – oznaczył jeden z pojazdów ciężarowych wjeżdżających z Białorusi do Polski.

W wyniku tego wskazania pojazd został przeskanowany urządzeniem RTG. Obraz wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy Oddziału Celnego w Koroszczynie, którzy podjęli decyzje o przeprowadzeniu szczegółowej rewizji pojazdu.

Jak się okazało zarówno nos MORTA jak i urządzenie RTG zadziałały wzorowo.

Cała podłoga naczepy, którą przewożony był ładunek pustaków, wyłożono papierosami bez polskich znaków akcyzy.

Łącznie ujawniono 14 820 paczek o wartości rynkowej ponad 200 tys. zł.

Kierujący pojazdem – 43-letni obywatel Białorusi – przyznał się do próby przemytu jednocześnie odmawiając złożenia wyjaśnień.

Ujawnione papierosy zajęto i przekazano do magazynu depozytowego.

MORT jest jednym z ponad 30 psów pełniących służbę w lubelskiej KAS. Ten 6-letni Chesapeake bay retriever został wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych i od blisko 5 lat zasila szeregi naszych czworonożnych funkcjonariuszy.

Psy w służbie są nieodzownymi pomocnikami. Bez ich umiejętności dzisiaj nie sposób już wyobrazić sobie służby i na granicy, i podczas działań kontrolnych prowadzonych wewnątrz kraju.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Terespol

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.