Miejski Ośrodek Kultury Terespol

MOK Terespol z dofinansowaniami na realizację projektów

Idźcie i siejcie ;)

MOK Terespol pomimo pandemii nie śpi. Ten trudny czas wykorzystano do pozyskania dofinansowań na prowadzone działania. Dzięki uzyskanym środkom z Narodowego Centrum Kultury zrealizują się 2 projekty kulturalne.

Realizacja projektów odbędzie się w okresie wakacyjnym. Aktualnie prowadzi się zapisy chętnych do dwóch grup. Do grupy wolontariackiej (której celem będzie odkrycie i udokumentowanie lokalnych artystów, aktywistów, regionalistów). A także grupy do udziału w poszczególnych warsztatach (filmowych, fotograficznych, malarskich i rzeźbiarskich).

Opisy projektów:

Terespolska Platforma Kultury

Zadanie będzie polegało organizacji warsztatów artystycznych: rzeźbiarskich, malarskich, fotograficznych i filmowych. Kilkudniowe zajęcia będą odbywać się latem w przestrzeni miejskiej i będą miały charakter edukacyjno-historyczny a także interaktywny i międzypokoleniowy.

Każdy mieszkaniec będzie mógł podejść, zobaczyć, zrobić zdjęcie, porozmawiać z uczestnikami (zrekrutowanymi wcześniej) i spróbować samemu coś stworzyć, zainspirować się. Powstałe podczas zajęć warsztatowych dzieła będą prezentowane podczas wystaw i imprez. Albumy i filmy zostaną przekazane mieszkańcom oraz instytucjom społecznym.

W rezultacie wzrośnie wśród terespolan częstotliwość uczestnictwa w działaniach kulturalnych, potrzeba własnej twórczości i poziom wiedzy o historii swojego miasta. Wpłynie także pozytywnie na poczucie lokalnej tożsamości i wspólnoty.

Historia Miasta. Plener – Aktywacja!

Zadanie będzie polegało na stworzeniu Terespolskiej Platformy Kultury skupiającej wszystkie przejawy twórczości kulturalnej mieszkańców Terespola i okolic.

Wspólnie z wolontariacką grupą młodzieży będziemy docierać do rodzimych twórców, artystów i aktywistów. Dzięki podjętym działaniom będą mogli zaistnieć i promować swoją twórczość w sieci a także aktywność społeczną, np: czytanie książek, zajęcia animacyjne, ruchowe, teatrzyki i inne podobne formy.

Kolejną grupą zainteresowań będą regionaliści, miłośnicy lokalnej historii a także osoby starsze, które będą mogły opowiadać ciekawe historie związane z dawnym życiem w Terespolu.

Twórczość, aktywność i opowieści historyczne tych osób zostanie udokumentowana na powstałej stronie internetowej.

Zadanie pozytywnie wpłynie m.in na upowszechnienie dorobku lokalnej kultury oraz rozwój kapitału i kompetencji do odbioru kultury w on-line.

MOK Terespol z dofinansowaniami na realizację projektów

MOK Terespol z dofinansowaniami na realizację projektów

Miejski Ośrodek Kultury Terespol

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje i wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.