Mobilny rentgen skuteczny Mobilny rentgen skuteczny Mobilny rentgen skuteczny

Mobilny rentgen skuteczny                                                                

Podzielcie się informacją

Funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt blisko 4,8 tys. paczek papierosów. Ujawnienie miało miejsce na terminalu w Koroszczynie.

Funkcjonariusze komórki realizacji z Białej Podlaskiej poddali skanowaniu urządzeniem RTG jeden z zestawów ciężarowych wjeżdżający z Białorusi. Zgodnie ze zgłoszeniem pojazd nie przewoził żadnego ładunku. Funkcjonariusze postanowili jednak to sprawdzić. I jak się okazało słusznie.

Obraz ze skanera uwidocznił anomalie w podłodze naczepy. Szczegółowa rewizja zakończyła się ujawnieniem blisko 4,8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej ponad 71 tys. zł. Nielegalne wyroby, zgodnie ze wskazaniem urządzenia RTG, ukryto w specjalnie przerobionej podłodze naczepy. Kierujący pojazdem, 41-letni obywatel Białorusi, nie przyznał się do próby przemytu. Zarówno papierosy, jak też przystosowana do przemytu naczepa zostały zajęte
do postępowania.

Tym razem skuteczny w udaremnieniu przemytu okazał się mobilny pojazd skanujący. Ten specjalistyczny sprzęt został przekazany lubelskiej KAS w czerwcu 2021 r. i jak widać była to trafiona inwestycja.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.