policja biała podlaska
Kronika policyjna Z Białej Podlaskiej

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Postawą godną naśladowania wykazał się wczoraj mieszkaniec Białej Podlaskiej, który zatrzymał nietrzeźwego kierującego. O tym fakcie natychmiast powiadomił bialskich policjantów. Kierowca volkswagena miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Już stracił prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Wczoraj po godzinie 17:00 dyżurny bialskiej komendy przyjął zgłoszenie dotyczące ujęcia  obywatelskiego. Z relacji zgłaszającego wynikało, że na ulicy Aliny Fedorowicz zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci ruchu drogowego.

Jak się okazało, zgłaszający jadąc wcześniej za volkswagenem zauważył dziwne zachowanie kierującego, który jechał „wężykiem”. Wszystko wskazywało na to, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Mieszkaniec Białej Podlaskiej zajechał drogę kierowcy volkswagena, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Zabrał kulczyki amatorowi jazdy „na podwójnym gazie” i o fakcie powiadomił Policję.

Badanie stanu trzeźwości 52-latka z powiatu sieradzkiego potwierdziło przypuszczenia obywatela. Okazało się, że ma on ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy. Wkrótce usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańca Białej Podlaskiej. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła na wyeliminowanie pijanego kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

 

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.