Międzynarodowy Dzień Tańca 2021

Międzynarodowy Dzień Tańca 2021

Idźcie i siejcie ;)

Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego zaprasza wszystkich miłośników tańca na uroczystą galę z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca.

29 kwietnia o godz. 18:00 odbędzie się transmisja online widowiska tanecznego w wykonaniu grupy Dance Academy Studio.
„Barwy Tańca” to koncert, który przypomni ogromną rolę i piękno tańca, które nie tylko bawi, ale kształci i uczy oswajając z widokiem pięknych form. Jednocześnie koncert jest celebracją bialskich obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca, podczas którego młodzi artyści zaprezentują tańce uliczne, współczesne, klasyczne oraz jazzowe.

Międzynarodowy Dzień Tańca 2021

Reżyseria: Karolina Brodzik-Zaremba
Choreografia: Karolina Brodzik-Zaremba
Obsada: tancerze Dance Academy Studio

Gala „Barwy Tańca” została włączona do ogólnopolskiej akcji „TańczMY”. Patronem akcji tańczMY jest Instytut Muzyki i Tańca. Celem działania jest zrzeszenie środowiska tanecznego wokół idei obchodów święta tańca. Jest również okazją do wspólnego świętowania, świętowania tych, którzy tańczą, taniec oglądają, kochają go i podziwiają lub dopiero poznają.

Międzynarodowy Dzień Tańca – święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego będącego pod auspicjami UNESCO (ITI-UNESCO). Dzień obchodów 29 kwietnia wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca.

Źródło: Bialskie Centrum Kultury

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia kultura Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.