Mandat w wysokości 2 tysięcy złotych za kolizję

Mandat w wysokości 2 tysięcy złotych za kolizję

Podzielcie się informacją

Mandat w wysokości 2 tysięcy złotych otrzymał 44-latek, który kierując volkswagenem spowodował kolizję drogową. Mężczyzna wyprzedzając na skrzyżowaniu, zderzył się z autobusem. Na szczęście tym razem skończyło się jedynie na uszkodzonych autach. Apelujemy o rozwagę na drodze, przypominając o surowych konsekwencjach lekceważenia obowiązujących przepisów.

Do zdarzenia doszło w piątek (01.04) po godzinie 10.00 na skrzyżowaniu ulic Kasprowicza i Akademickiej w Białej Podlaskiej. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen, 44-letni mieszkaniec miasta zderzył się z autobusem. Kierowca osobówki wyprzedzając na skrzyżowaniu doprowadził do zderzenia ze skręcającym w lewo solarisem. Drugim pojazdem kierował 51-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

W chwili zdarzenia kierujący autami byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń ciała i skończyło się jedynie na uszkodzonych pojazdach. Za popełnione wykroczenie 44-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych, a także 6 punktami karnymi.

Apelujemy o rozwagę na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Dodatkowo trudne warunki drogowe i opady śniegu wymagają od nas szczególnej rozwagi. Pamiętajmy o „zdjęciu nogi z gazu” i rozsądku za kierownicą. Śliska nawierzchnia sprawia, iż znacznie wydłuża się droga hamowania a koła łatwo tracą przyczepność. Również przy dojeżdżaniu do łuków drogi czy zakrętów, zwolnijmy odpowiednio wcześniej tak, aby mieć czas na szybką reakcję. Zachowujmy odstępy od poprzedzających pojazdów i dbajmy o bezpieczeństwo zarówno swoje jak też innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy powinni pamiętać również o tym, by poruszać się po jezdni z włączonymi światłami a styl i technikę jazdy dostosować do sytuacji na drodze.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.