Małe FormTeatralne II w Galerii Smaków
Kultura Terespol

Małe Formy Teatralne II w Galerii Smaków

Małe Formy Teatralne II w Galerii Smaków. W piątek 24 listopada w sali restauracji Galeria Smaków odbyła się II edycja Małych Form Teatralnych.

Swoje monodramy zaprezentowali aktorzy:

– MARTA ŁASKA, młoda adeptka sztuki teatralnej z Białej Podlaskiej, studentka animacji kultury, która zaprezentowała przedstawienie pt. ,,Lalki, ciche siostry moje”, opowiadające o młodej, obłąkanej dziewczynie, która ze swoimi lalkami wymierza sprawiedliwość na ludziach, według nich zasługujących na karę.

 Małe Formy Teatralne II w Galerii Smaków

– MATEUSZ NOWAK, aktor polonista i logopeda, monodramista, recytator, instruktor teatru żywego z Lublina. Wielokrotnie nagradzany m.in. przez ministra kultury, wojewodę lubelskiego i prezydenta miasta Lublin. Zaprezentował przedstawienie pt. ,,Od przodu i od tyłu”. Jest to monodram mówiący o schyłku I Rzeczpospolitej w XVIII w. z perspektywy Juliana Ursyna Niemcewicza. Mocny, przejmujący monodramat wykpiwający przywary ówczesnych elit.

 Małe Formy Teatralne II w Galerii Smaków

– MATEUSZ OLSZEWSKI, aktor, instruktor teatralny z Warszawy. Zaprezentował wielokrotnie nagradzane w kraju przedstawienie pt. ,,Novecento”, które w przejmujący sposób opowiada o losach człowieka, który całe swoje życie spędził na statku morskim grając na fortepianie m.in. muzykę jazzową.

 Małe Formy Teatralne II w Galerii Smaków

Małe Formy Teatralne są częścią projektu ,,Będzie wreszcie teatr w mieście”, który został w tym roku dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna 2017.

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.