policja biała podlaska

Łupem sprawczyń padły pieniądze w kwocie ponad 11 tys. zł

Idźcie i siejcie ;)

Ponad 11 tys. zł. straciła mieszkanka Białej Podlaskiej, po tym jak odwiedziły ją dwie nieznajome. Kobiety weszły do mieszkania pod pretekstem sprzedaży pościeli. Poprosiły o kartkę i długopis, twierdząc iż chcą pozostawić wiadomość sąsiadce pokrzywdzonej. Po ich wyjściu 82-latka zauważyła kradzież gotówki. Teraz sprawczyń szukają bialscy policjanci. Apelujemy o rozwagę podczas kontaktów z nieznajomymi.

Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia na terenie Białej Podlaskiej. Do mieszkania 82-latki zapukały dwie nieznajome kobiety. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że chwilę wcześniej zdążyła wrócić z zakupów. Kobiety weszły do mieszkania pod pozorem sprzedaży pościeli. Jednak na miejscu poprosiły o wodę i możliwość skorzystania z łazienki. Po tym jedna z nich poprosiła o kartkę i długopis. Twierdziła, że chce pozostawić wiadomość dla sąsiadki pokrzywdzonej, gdyż ma dla niej haftowaną pościel.

W trakcie rozmowy z 82-latką kobiety prosiły też o pokazanie polskich pieniędzy. Twierdziły, że nie wiedzą jak one wyglądają, a jakiś czas temu zostały oszukane na rynku. Kiedy kobiety opuściły mieszkanie pokrzywdzonej, ta zauważyła, że na jej łóżku leży banknot. Wówczas zorientowała się ze została okradziona. Z mieszkania zginęły oszczędności. Łupem sprawczyń padły pieniądze w kwocie ponad 11 tys. zł.

Kobieta początkowo nie chciała zgłaszać sprawy organom ścigania. Dopiero po rozmowie z bliskimi poinformowała o całym zdarzeniu Policję. Teraz „amatorek  cudzego mienia” szukają bialscy policjanci. Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Jednocześnie apelujemy o ostrożność i ograniczone zaufanie do nieznajomych osób, które odwiedzają nasze domy. Nigdy nie mamy pewności, czy osoba, która puka do naszych drzwi, jest tym, za kogo się podaje. Nie wpuszczajmy obcych do mieszkań, tym bardziej jeśli jesteśmy sami w domu.  Starszych  członków naszych rodzin uczulajmy na tego typu sytuacje.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.