będzie wymieniał informacje z Urzędem Celnym w Brześciu
Izba Administracji Skarbowej Terespol Z Białej Podlaskiej

Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej będzie wymieniał informacje z Urzędem Celnym w Brześciu

W czwartek 12 kwietnia odbyło się w Koroszczynie spotkanie przedstawicieli Izby Administracji Skarbowej w Lublinie i Urzędu Celnego w Brześciu. Spotkanie poświęcone było omówieniu bieżącej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy, podsumowaniu dotychczasowej współpracy oraz przedyskutowaniu planów i obszarów współpracy obu służb w najbliższych miesiącach.

Narada miała charakter roboczy. Przewodniczyli jej Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie dr hab. Leszek Bielecki oraz Naczelnik Urzędu Celnego w Brześciu Pikhun Aleksandr Konstantinovich.

Wśród poruszanych tematów znalazły się kwestie związane m.in. z:

  • funkcjonowaniem Krajowej Administracji Skarbowej po 1 marca 2017 r., w związku z konsolidacją służb skarbowych i celnych,
  • organizacją odpraw na przejściach granicznych – przy spodziewanej zwiększonej liczbie turystów, w związku z organizowanymi w Rosji na przełomie czerwca i lipca br. Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej,
  •  możliwością wymiany między Urzędem Celnym w Brześciu a Lubelskim Urzędem Celno-Skarbowym w Białej Podlaskiej – za pośrednictwem Działu Międzynarodowej Pomocy Administracyjnej w Sprawach Celnych IAS we Wrocławiu – informacji spontanicznych, dotyczących nowych sposobów i trendów w przemycie towarów, bez podawania danych nominalnych (w tym danych osobowych, numerów środków transportu, danych podmiotów itp.).

Omówiono też efekty współdziałania służb w zakresie zwalczania przestępczości granicznej, w tym przestępczości papierosowej. Podsumowano również i poddano ocenie wdrożone rozwiązania usprawniające funkcjonowanie granicy, w tym ułatwienia wprowadzone z myślą o przewoźnikach i podróżnych.

Podobne spotkania planowane są cyklicznie zarówno z administracją celną Białorusi, jak i Ukrainy.

 

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.