Szkolną klasę zamienili na pracownię krawiecką (1)

Szkolną klasę zamienili na pracownię krawiecką

Idźcie i siejcie ;)

W Łomazach działają aktywnie na rzecz walki z pandemią. Szkolną klasę zamienili na pracownię krawiecką, gdzie szyją tak potrzebne teraz maseczki ochronne. Pierwsza partia 500 sztuk maseczek już “poszła w świat” i została rozdysponowana mieszkańcom gminy Łomazy.

W związku z wprowadzonym obowiązkiem zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej przed zagrożeniem koronawirusem, wzrosło zapotrzebowanie na niezbędne do ochrony osobistej materiały. Z pomocą w szyciu bawełnianych maseczek wielokrotnego użytku z zakupionego i pozyskanego materiału ruszyły pracownice obsługi Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach.

Od 16 kwietnia 2020 r. wspierają lokalne wolontariuszki w akcji zainicjowanej przez Wójta Gminy Łomazy. Pracują przy maszynach do szycia w zaadoptowanej na pracownię krawiecką sali lekcyjnej. Na bieżąco szyją kolejne sztuki. Łącznie uszyto 500 sztuk. Pierwsze partie zostały już rozdysponowane wśród mieszkańców gminy.

Nasza szkoła podejmuje szereg działań profilaktycznych na rzecz społeczności lokalnej. Dziękujemy Wszystkim, którzy z nami współpracują.

UG Łomazy

Bialskie Forum najlepsze informacje Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.