Lokomotywa z papierosami

Lokomotywa z papierosami

Idźcie i siejcie ;)

Nie udała się kolejna próba przemytu papierosów w lokomotywie pociągu towarowego. Kontrabandę znalezli funkcjonariusze lubelskie KAS i Straży Granicznej. Do próby przemtu przyznał się białoruski maszynista, który ukarany został mandatem karnym.

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Terespolu wraz z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili kolejny w ostatnich dniach przemyt nielegalnych papierosów ukrytych w skrytkach konstrukcyjnych lokomotywy.
Do zdarzenia doszło 13 maja br. Szczegółowej kontroli poddano lokomotywę pociągu towarowego relacji Brześć – Kobylany. Nielegalne wyroby ukryte były w skrytkach konstrukcyjnych przy chłodnicach lokomotywy. Miejsce i sposób ukrycia papierosów wskazywały, że za przemytem może stać osoba z obsługi pociągu. I tak też w tym przypadku było. Do próby przemytu przyznał się obywatel Białorusi, który był maszynistą pociągu.
W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 6000 sztuk nielegalnych papierosów. Maszynista został ukarany mandatem karnym w kwocie 5 200 zł.
Lokomotywa z papierosami
Nielegalne wyroby ukryte były w skrytkach konstrukcyjnych przy chłodnicach lokomotywy.
To już kolejna nieudana próba przemytu papierosów w pociągu:

 

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.