Lexusem uderzył w ogrodzenie posesji i zbiegł

Lexusem uderzył w ogrodzenie posesji i zbiegł

Podzielcie się informacją

Wczoraj w miejscowości Porosiuki kierowca lexusa stracił panowanie nad autem uderzając w znak drogowy i ogrodzenie posesji. Po tym zbiegł z miejsca zdarzenia. O kierowanie samochodem podejrzewany jest 27-latek, który w chwili zatrzymania miał w organizmie 1,8 promila alkoholu. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy.

Do zdarzenia doszło około godziny 14.30 w miejscowości Porosiuki. Z informacji przekazanej dyżurnemu bialskiej komendy wynikało, że kierujący samochodem osobowym marki Lexus uderzył w ogrodzenie posesji. Po tym zbiegł z miejsca zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierowca osobówki w wyniku niedostosowania prędkości stracił panowanie nad autem uderzył w znak drogowy i ogrodzenie posesji. Po tym porzucił samochód.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci zatrzymali podejrzewanego o kierowanie samochodem 27-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Mężczyznę zatrzymano w rejonie kompleksu leśnego w miejscowości Jaźwiny. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało 1,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci wykonali badanie retrospektywne, które pozwoli określić stan w jakim znajdował się 27-latek w chwili zdarzenia. Mundurowi wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet 2 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata.

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych. W przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nie trzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.