Kryminalni z Terespola zabezpieczyli nielegalny towar
Aktualności z powiatu Kronika służb Terespol

Kryminalni z Terespola zabezpieczyli nielegalny towar

Kryminalni z Terespola zabezpieczyli nielegalny towar. Ponad 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, zabezpieczyli wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Terespolu. Kontrabandę posiadał 50-letni mieszkaniec miasta. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 21 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

24.05 b.r. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego w Terespolu realizując posiadane informacje ujawnili ponad 1200 papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Papierosy posiadał 50-letni mieszkaniec miasta, który przebywał na terenie dworca PKP. Nielegalny towar został zabezpieczony. W przypadku wprowadzenia tej ilości papierosów do obrotu łączna kwota uszczuplenia podatku akcyzowego na rzecz Skarbu Państwa wyniosłaby ponad 21 tys. złotych Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci przypominają, że posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno – skarbowych i zagrożone jest karą grzywny oraz przepadkiem nielegalnego towaru.

Kryminalni z Terespola zabezpieczyli nielegalny towar

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.