policja biała podlaska

Kradzież w szpitalnej izbie przyjęć

Podzielcie się informacją

Zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem usłyszał 38-letni bialczanin. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież portfela z dokumentami i kartą bankomatową siedzącemu obok pacjentowi. Sprawca płacił nią dodatkowo w pobliskich sklepach. Gdy wrócił do miejsca zamieszkania był zaskoczony widokiem mundurowych, którzy już ustalili jego personalia.

W ubiegłym tygodniu dyżurnego bialskiej komendy powiadomiono o kradzieży portfela do jakiej doszło na szpitalnej izbie przyjęć. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna oczekujący w tym samym pomieszczeniu na wizytę lekarską prawdopodobnie go okradł. Policjanci, którzy dotarli na miejsce potwierdzili zgłoszenie.

Z przekazanych przez mężczyznę wiadomości wynikało też, że sprawca dokonał już  dwóch transakcji przy użyciu skradzionej karty. Już w trakcie wykonywania czynności z pokrzywdzonym policjanci bialskiej prewencji ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w zdarzeniu. Okazało się, że jest to 38-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyznę zatrzymano  w rejonie miejsca swojego zamieszkania, nim zdążył do niego wrócić. Był bardzo zaskoczony widokiem funkcjonariuszy i tym jak szybko ustalono jego tożsamość.

Mundurowi ujawnili przy 38-latku pieniądze, skradzioną kartę, a także produkty zakupione przy jej użyciu. Mężczyzna oświadczył, że portfel z dokumentami wrzucił do skrzynki pocztowej, bo „szkoda mu było właściciela, nie chciał by ten jeszcze raz musiał je wyrabiać”. „Amator cudzego mienia” usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Janów Podlaski

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Leśna Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.