policja biała podlaska

Kradzież tłumaczył sytuacją materialną

Podzielcie się informacją

Za kradzież sklepową odpowie 31-letni obywatel Gruzji. Mężczyznę zatrzymali międzyrzeccy funkcjonariusze, gdy usiłował zbiec z miejsca zdarzenia. Łupem „amatora cudzego mienia” padły w szczególności produkty spożywcze oraz alkohol na kwotę ponad 600 złotych. 31-latek usłyszał już zarzut. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend dyżurny międzyrzeckiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży sklepowej, w jednym z marketów na terenie miasta. Z relacji zgłaszającego wynikało, że „amator cudzego mienia” zabrał cały wózek produktów, po tym nie płacąc za nie, opuścił sklep drzwiami przeznaczonymi dla klientów wchodzących do budynku.

Kiedy sprawca został zatrzymany przez pracownika ochrony porzucił koszyk uciekając z miejsca zdarzenia. Jego łupem padły w szczególności produkty spożywcze oraz alkohol. Wartość strat oszacowano na kwotę ponad 600 złotych.

Na miejsce skierowany zostali mundurowi, którzy na międzyrzeckiej promenadzie zauważyli mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi. Okazało się, że jest to 31-letni obywatel Gruzji. Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia. W rozmowie z funkcjonariuszami swoje zachowanie tłumaczył sytuacją materialną.

31-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Międzyrzec Podlaski

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Międzyrzec Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.