Kradł pieniądze i biżuterię posiadał także amfetaminę

Kradł pieniądze i biżuterię posiadał także amfetaminę

Idźcie i siejcie ;)

Za kradzież pieniędzy oraz biżuterii odpowie 19-letni mieszkaniec powiatu hajnowskiego. Młodzieniec podejrzany jest o okradanie właścicielki wynajmowanej przez siebie stancji. Funkcjonariusze odzyskali biżuterię, dodatkowo w miejscu zamieszkania nastolatka ujawnili amfetaminę. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu do  terespolskiego komisariatu zgłosiła się mieszkanka gminy Terespol. Kobieta oświadczyła, że została okradziona. Dodała, że pod koniec sierpnia bieżącego roku wynajęła stancję 19-latkowi uczącemu się w pobliskiej szkole. Po miesiącu zauważyła, że ze znajdującej się w domu skarbonki zginęło jej część pieniędzy. Sytuacja powtórzyła się w kolejnym miesiącu. Pokrzywdzona dodała, że w każdym przypadku rozmawiała z nastolatkiem, jednak on twierdził jedynie, że musi bardziej pilnować przychodzących do niego kolegów.

Pokrzywdzona postanowiła wymówić stancję nastolatkowi. Gdy chłopak wyprowadził się, kobieta zauważyła że z jej domu zginęły złote kolczyki. Wówczas całą sprawę postanowiła zgłosić mundurowym. Wartość strat oszacowana została na kwotę niemal 4 tysięcy złotych.

Policjanci potwierdzili personalia nastolatka. Okazało się, że jest to 19-letni mieszkaniec powiatu hajnowskiego. Odzyskali też skradzioną biżuterię, której okazało się być więcej niż wstępnie podejrzewała pokrzywdzona. Nastoletni „amator cudzego mienia” zdążył już sprzedać ją w lombardach.

W trakcie prowadzonych w miejscu jego zamieszkania czynności terespolscy kryminalni ujawnili amfetaminę. Nastolatek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Terespol
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.